Menu Zamknij

Skoro podjąłeś już decyzję o rozpoczęciu podstawowego kursu nurkowania, to musisz wiedzieć, że czeka Cię niesamowita przygoda, w trakcie której będziesz eksplorował nowy skrawek naszej planety. Odkryjesz wiele ciekawych zjawisk, na nowo poznasz tajniki fizyki oraz możliwości ludzkiego organizmu. Nurkowanie stanie się Twoją przepustką do 70 % obszaru Ziemii.

Czego się nauczysz?

Kurs podzielony jest na trzy części, które mają się nawzajem uzupełniać i stopniowo budować wiedzę oraz umiejętności, które przydadzą Ci się w trakcie nurkowania.
Część pierwsza to teoria, na której dowiesz się, między innymi, jak przebywanie pod wodą i oddychanie sprężonym powietrzem wpływa na nasz organizm, jakimi prawami rządzi się to tak odmienne środowisko i co możesz zrobić, żeby bezpiecznie i świadomie planować i wykonywać nurkowania, biorąc pod uwagę zróżnicowane środowisko, ograniczenia wynikające z praw fizyki, a także naszego sprzętu.
Część druga to wody basenopodobne, na których w bezpiecznych, komfortowych i kontrolowanych warunkach nabywasz umiejętności, które przydadzą się później w czasie nurkowania na wodach otwartych. Zapoznasz się ze sprzętem do nurkowania, nauczysz jak swobodnie oddychać pod wodą i regulować swoją pływalność aż do uzyskania stanu nieważkości. Wykonasz też wiele ćwiczeń, które później wykorzystasz w swoich nurkowaniach.
Część trzecia odbywa się na wodach otwartych i jest ukoronowaniem wszystkich poprzednich zajęć. Będziesz miał okazję wykonać prawdziwe nurkowania, w trakcie których wykorzystasz opanowane ćwiczenia w realnych warunkach. Przekonasz się, że Twoje umiejętności i wiedza pozwolą Ci dalej nurkować i planować nurkowania w towarzystwie partnera o takich samych lub wyższych uprawnieniach i czerpać przy tym jak najwięcej przyjemności z przebywania pod wodą.

Szkoła Nurkowania SCUBAFROG szkoli w kilku renomowanych federacjach nurkowych: SDI / TDI, IDF, CMAS.  W większości z nich szkolenia wyglądają bardzo podobnie lub nieznacznie się różnią. Jedyne różnice polegają na kwalifikacjach po odbyciu szkolenia i najczęściej dotyczą uprawnień dotyczących głębokości oraz wymogów wstępnych na dany rodzaj kursu.

Po kontakcie z Nami z pewnością otrzymasz wyczerpującą odpowiedź na każde pytanie.

Szkolenie trwa 5 dni w wersji stacjonarnej lub 2 weekendy w wersji weekendowej.

W trakcie kursu realizujemy teorie przeplataną z 2 spotkaniami na basenie oraz 3 dniową częścią praktyczną w wodach otwartych.

Miejsca nurkowe są ustalane w zależności od potrzeb naszych kursantów.

Gdybyś chciał ukończyć podstawowy kurs nurkowania z użyciem skafandra suchego lub mieszanki oddechowej nazywanej Nitrox’em, szkolenie przedłuży nam się o jeden dzień.

 Wymagania:

  • minimalny wiek 14 lat (dzieci poniżej tego wieku mogą uczestniczyć w kursie Junior Open Water Diver
  •  podstawowa umiejętność pływania
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do nurkowania. Kliknij tutaj …

Cena:  1 800 PLN

 Cena zawiera:

  • obsługa instruktora
  • kompletny sprzęt do nurkowania na czas trwania kursu
  • materiały (jeżeli są dostępne w j. polskim)
  • logbook – książka nurka
  • certyfikat