Cześć!

   Szkoła Nurkowania Scubafrog powstała nie tylko z pasji do nurkowania, ale również z ogromnej chęci przeżywania przygód, odkrywania tego, co dotąd nieznane i pragnienia przełamywania własnych ograniczeń.

 

   W dzisiejszych czasach widoczny jest nieustanny rozwój technologii nurkowej. Używany przez współczesnych nurków ekwipunek, pozwala na komfortowe i wygodne nurkowanie. Często jednak zapomina się o sprawach najistotniejszych, takich jak np. dobre wyszkolenie i przygotowania kursantów do prawidłowego reagowania na niedogodności związane z przebywaniem pod wodą. Posiadanie wysokiej jakości sprzętu nie zwalnia ludzi z konieczności zachowania zdrowego rozsądku i potrzeby samokształcenia oraz samodoskonalenia. Komercyjne centra nurkowe stawiają niestety na jak największą liczbę kursantów, nie mając czasu na doskonalenie podstawowych umiejętności nurkowych.  Warto zwrócić uwagę na przygotowanie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Uważamy, że w rozwoju nurkowym nie ma drogi na skróty, a kolejne zdobyte kwalifikacje muszą stać się naturalną, wypracowaną, a przede wszystkim wytrenowaną koleją rzeczy.

Nasza Kadra

Krzysiek "Miluch"

z nurkowaniem po raz pierwszy zetknął się w 2005r. Od tamtego momentu każdą wolną chwilę poświęcał na rozwój oraz zdobywanie kolejnych umiejętności i kwalifikacji nurkowych. Instruktor nurkowania od 2010r. Pierwsze szlify instruktorskie zdobył w CN "Tryton" Gdańsk. W chwili obecnej posiada kwalifikacje Instruktora Płetwonurkowania federacji IDF, M2 LOK CMAS SDI/TDI oraz SSI, Instruktor Strzelectwa, Nurek MSW, kierownik prac podwodnych, motorowodny sternik morski, kwalifikacje do wykonywania prac na wysokościach, a także tytuł ratownika. Od wielu lat związany z "pracą" w morzu. W czasie szkoleń całkowicie poświęca się przekazaniu dużej porcji wiedzy oraz najdrobniejszych szczegółów ze świata nurkowego. Uważa, że sukces tkwi w szczegółach 😉 a w nurkowaniu nie ma drogi na skróty 😉