Menu Zamknij

Szkoląc się z nami decydujesz się na zdobycie umiejętności, nie na odbycie kursu według oklepanych schematów"

          Prowadzenie szkoleń nurkowych jest dla mnie ogromną przyjemnością. Niesamowitą radość sprawia mi dzielenie się wiedzą i doświadczeniem nurkowym z ludźmi, którzy przełamują swoje lęki, po to by spełnić marzenia o pobycie pod wodą. Lubię pracować z ludźmi, których pochłonęła pasja nurkowania i są żądni dalszego rozwoju …

Jesteśmy instruktorami płetwonurkowania wielu federacji (SSI, SDI / TDI, IDF, CMAS), ale niezależnie od tego kierujemy się zasadami, że w szkoleniu nurkowym nie ma miejsca na kompromisy oraz drogi na skróty.

 

Jako nieustannie rozwijający się instruktorzy, wciąż poszukujemy najlepszych rozwiązań oraz narzędzi szkoleniowych. Po wielu godzinach spędzonych pod wodą na kursach oraz nurkowaniach w różnych uwarunkowaniach środowiskowych odnaleźliśmy w końcu to czego szukaliśmy. 

Chcąc jak najbardziej usprawnić system szkoleń i dać kursantom możliwość najefektywniejszej nauki nurkowania, musieliśmy wybrać najbardziej przemyślaną konfigurację sprzętową. Podczas prowadzonych przez nas kursów masz możliwość już od pierwszych zajęć nauki w konfiguracji technicznej. Wybór oczywiście zależeć będzie od Ciebie i możesz szkolić się zestawie rekreacyjnym. Rozpoczynając naukę w konfiguracji Tec budujesz od pierwszego kontaktu z nurkowaniem nawyki rozwiązujące sytuacje awaryjne, które nie zmieniają na kolejnych bardziej zaawansowanych etapach rozwoju nurkowego. W związku z tym na kolejnych szkoleniach nadal korzystasz z tej samej konfiguracji i postępujesz według znanych Ci już procedur. Nie tracisz czasu na zmianę konfiguracji, zakup nowego sprzętu i co ważne, sposób postępowania w momencie wystąpienia problemu pod wodą pozostaje niezmienny. Pozwoli Ci to na efektywny rozwój i niewątpliwie wpływa to na bezpieczeństwo oraz komfort nurkowania.   

Wiemy doskonale, że federacja nurkowa nie ma znaczenia jeśli chodzi o poziom wyszkolenia płetwonurka. W dużej mierze umiejętności absolwenta kursu zależą od podejścia, umiejętności i predyspozycji nauczycielskich instruktora prowadzącego szkolenie. Uważam, że ścieżka rozwoju nurkowego powinna być uporządkowana i dająca możliwość stopniowego brnięcia do przodu. Nie powinno być w niej możliwości obejścia i drogi na skróty. Struktura szkoleń powinna skupiać się na najważniejszych aspektach nurkowania i dawać nurkom poczucie rozwoju.  Prawidłowe pokierowanie nurka umożliwia efektywne szkolenie oraz wyeliminowanie sytuacji, w której osoba niedostatecznie „dokształcona” trafia na kurs, podczas którego tak naprawdę nie bierze udziału w szkoleniu, a jedynie uczestniczy w zajęciach będąc biernym słuchaczem walczącym o dotrwanie do końca szkolenia.

Każdy prowadzony przeze nas kurs uczy czegoś nowego. Nie jest jedynie kolejnym odhaczonym weekendem spędzonym pod wodą tylko po to, by zdobyć kolejny plastik. Na każdy certyfikat trzeba wykazać się opanowaniem zagadnień związanych z danym szkoleniem. Na każdym kursie stawiamy na ćwiczenie elementów ratowniczych. Co nie oznacza, że szkolenie wygląda jak rekrutacja do światowej klasy jednostki specjalnej. Spokojnie. Jesteśmy nauczycielami i mamy świadomość tego, że naszym głównym zadaniem jest nauczanie, a nie udowadnianie jak wiele nie potrafisz 😉 Niemniej jednak staramy się dodać nieco „pikanterii” do szkoleń 🙂

Staramy się rozwiązać każdy problem szkoleniowy, a „trudne przypadki” wręcz uwielbiamy”, bo sprawiają nam dużo satysfakcji.