Menu Zamknij

Kurs Divemastera to wszechstronne szkolenie, które ma wznieść umiejętności, wiedzę i świadomość kandydata na zupełnie nowy poziom. Jest to zarazem pierwszy krok na ścieżce zawodowej, dedykowany do wszystkich, którzy chcą nauczyć się pracy z ludźmi – zarządzania i dbania o bezpieczeństwo grup nurkowych. Jeśli więc pragniesz przekonać się, jak wygląda życie profesjonalisty, który z pasji uczynił sposób na życie, szkolenie na stopień Divemastera jest właściwą ścieżką osobistego rozwoju. Dobry Divemaster bowiem jest wzorem dla wszystkich nurków, z którymi ma okazję pracować – zarówno pod względem umiejętności nurkowych, wiedzy, dbałości o bezpieczeństwo, jak i przestrzegania standardów.
W ramach wszechstronnego szkolenia nauczysz się rozwiązywać problemy związane z pracą z ludźmi o rozmaitych charakterach i temperamentach, pochodzącymi z różnych środowisk i używających różnego sprzętu, doprowadzisz do perfekcji swoje umiejętności ratownicze i nauczysz się zarządzania w sytuacjach kryzysowych.
Jako Divemaster możesz sprawdzić się w roli przewodnika, który zabiera pod wodę grupy nurków, asystuje przy szkoleniach i dzieli się swoją pasją z początkującymi. Poza tym ukończenie kursu Divemastera pozwoli Ci wziąć udział w kursie Instruktorskim.

  Przebieg szkolenia :

Szkolenie trwa 4 dni, w czasie których wykonasz 8 nurkowań polegających na sprawdzeniu i dopracowaniu Twoich dotychczasowych umiejętności, które nabyłeś podczas dotychczasowych szkoleń. Są one niezbędne do pełnienia funkcji wysokiej jakości przewodnika.

Poprowadzisz grupy nurków posiadających już certyfikaty, poasystujesz w kursie OWD.

Oprócz zajęć praktycznych zdobędziesz wiedzę jak prawidłowo organizować i przeprowadzać wycieczki podwodne oraz nurkowania Intro.

 Warunki uczestnictwa :

– wiek: ukończone 18 lat
– certyfikat IDF Master Diver lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
– certyfikat IDF Rescue Diver lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
– certyfikat IDF Nitrox Diver lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
– certyfikat IDF Navigation Diver lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
– certyfikat IDF Night Diver lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
– aktualny certyfikat IDF First Aid Response lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
– minimum 100 zalogowanych nurkowań po uzyskaniu stopnia Open Water Diver, w tym minimum 30 na głębokość większą niż 20 metrów oraz 30 wykonanych w trudnych warunkach środowiskowych (np. nocnych, w prądzie, w słabej widoczności, w wodzie o temperaturze poniżej 10°C)

 Cena : 1100 PLN

 Cena zawiera :

  • Obsługa instruktora
  • certyfikat nurkowy
  • materiały
  • sprzęt na czas szkolenia